Zlom v sobě režim 24/7 a buď cyklická

Dnes vám prozradím, co vlastně znamená cykličnost a jak využít emoce, které prožíváte během svého menstruačního cyklu. Většinou se zde bavíme o fyzickém cyklu, který je samozřejmě důležitý a vidíme ho na první pohled. Pojďme se ale dnes zaměřit na emoce, na to, jak se cítíte a jak můžete tyto stavy využít ve váš prospěch.

Kartičky PSC

Moje kartičky PSC https://www.bagniaristore.cz/psc/, jsou zaměřeny na edukaci a informovanost. Řeknou vám, jak funguje váš cyklus, jak se chovat v různých fázích cyklu, jak se máte hýbat, jíst a tak dále. Ale navíc zde najdete i pár otázek na zamyšlení a informace, které se týkají vašeho duševního zdraví. Emoční stránka menstruačního cyklu je stejně důlěžitá jako ta fyzická. Je to i zcela logické, protože se díky cyklu stále mění hladiny ženských hormonů.

Jsem tu pro vás

Zdá se mi, že se svět zrychlil a nikdo z nás nestíhá. Možná nemáte dostatek času samy pro sebe, s přicházejícím podzimem byste nejradši odpočívaly a jste unavené, ale zkrátka to nejde. Tyto stavy pramení z toho, jak funguje náš svět, který je patriarchicky nastavený. Svět se točí stále okolo mužů, a zkoumá co a proč funguje na mužích. To je nevýhodou jak pro nás ženy, tak ale i pro muže. Vůbec tím nechci říct, že správnou volbou by byl matriarchát.

Dnes bych vás chtěla navést, jak se na tyto dny připravit, jak je prožívat a jak využít svoji cykličnost pro to, abyste se cítily stále dobře.

Biochemická změna, kterou prožívá každá z vás

Hladiny vašich hormonů se během menstruačního cyklu mění. A to způsobuje i emoční změny. Hormony mají vliv na to, jak se chováte, ale navíc ovlivňují i operace mozku. Je to zcela logické a na tomto můžeme i krásně vypozorovat, proč ženy fungují jinak než muži.

Jedná se o biochemickou změnu, která se odráží i na vašich emocích. Budeme zde používat termíny jaro, léto, podzim, zima, které představují vždy jednu fázi vašeho cyklu.

4 ženy, 4 roční období

Zima

Začneme zimou. Zima je období, kdy krvácíte. V této fázi jste více uzavřené, potřebujete více času samy pro sebe, potřebujete také více odpočívat a možná zažíváte bolesti, které jsou velmi nepříjemné. Bolesti jsou způsobeny nedostatečnou starostí o své tělo, nízkým kalorickým příjmem, nedostatkem spánku nebo různými chorobami. Ženy mohou být proto velmi chladné a bolavé.

Zima je ale krásná a otvírá několik komnat. Umožňuje propojení fyzična s duševnem. Všimněte si, že myšlenky, které vám pořád běhají v hlavě, jsou najednou pryč. Skvělou volbou v čase zimy je reflexe toho, co jste za poslední měsíc prožily a udělaly. Můžete se zeptat samy sebe, co očekáváte od následujícího cyklu, jaké maté cíle a plány. Myslete na to, že se v této fázi vracíte ke své podstatě a můžete toho hojně využít. Po menstruaci přijde váš čas, kdy budete mít dostatek energie a síly na vše, co ve svém životě chcete a potřebujete.

Jaro

Ze zimy přecházíte do svého vnitřního jara. Skončí vám menstruace a s koncem menstruace přichází i vaše energie. Máte pocit, že najednou můžete všechno a chcete vše stihnout. Dávejte si ale pozor, abyste nic neuspěchaly.

V těle se postupně zvyšuje estrogen, vy máte velké ambice, chcete dobýt svět a realizovat všechny vaše vize. To vše se děje v období jara.

Léto

Následuje vaše vnitřní léto, což je období vaší ovulace. Léto je typické tím, že máte vysoký estrogen a srší z vás šarm a energie. Vypadáte lépe, voníte mužům, máte elán, jste tu pro druhé a najednou se chcete více socializovat. V létě jste zkrátka bohyně. Samozřejmě jsou i výjimky, kdy se takto ženy necítí. Je to proto, že nedávají svému tělu to, co potřebuje a nemyslí na své zdraví.

Podzim

Fáze, kterou si většina z vás uvědomuje, je období podzimu neboli vaše předmenstruační fáze. Žena je po ovulaci a čeká na svou menstruaci, toto období trvá většinou sedm dní a více. V této fázi byste měly mít dostatek progesteronu, který je pro tento čas velmi zásadní. Je to nejdelší fáze, proto ji většina žen dokáže identifikovat. Můžete zažívat různé symptomy, které tuto fázi doprovází nebo PMS. Klidný podzim by měl vypadat tak, že se stahujete zpět samy k sobě, uzavíráte se do sebe, máte tendence uklízet, dokončujete věci, máte větší smysl pro detail.

Může se zde probouzet i váš vnitřní hlas, který v tomto období má být a je zcela zdravý. Je tu od toho, aby vás upevnil a ujistil v tom, že jste na správném místě. Zkuste přemýšlet nad tím, co vám říká a určete si, co jsou pro vás relevantní informace a co nikoliv. Kritik to zkouší a ne vše, co řekne, je pravda, proto se ponořte do sebe a najděte to správné řešení. V tomto období čelíte pravdě a kritice a pro mnoho z vás je to těžké, dovolte si ale tuto fázi využít pro svůj prospěch a čerpejte pozitiva.

Mějte povědomí o svém cyklu

Každý jeden den si připomeňte v jaké fázi jste. Pomůže to jak fyzickému tak duševnímu zdraví. Budete se cítit lépe, protože budete mít povědomí o tom, co se s vámi děje. Budete rozumět svému tělu a budete vědět, proč tak fungujete. Nejdůležitější je praxe, která odhalí velmi zajímavé věci, které vám mohou pomoci k lepšímu já, k hlubšímu porozumění samy sebe.

Co udělat pro to, abyste byly cyklické?

Pořídit si kartičky PSC, které vám řeknou hlavní informace o vašem cyklu.

Druhou možnosti je webinář, kde se dozvíte, jak si nastavit svůj cyklicky plán.

Každá z vás funguje individuálně, a tak k sobě musíte i přistupovat. Nejste stroje a není pro vás stavěný režim 24/7, kde přicházíte o své zdraví a cykličnost.

Na závěr zmíním YUNU, která je vytvořena pro harmonizaci vašeho cyklu. Myslí na vaši individualitu a naučí vás mnohé. V balení najdete čtyři lahvičky, které jsou rozděleny podle čtyř fází cyklu. Každá z nich obsahuje látky, které v daný moment potřebujete a které vyživují celý váš menstruační cyklus. Nemyslí pouze na jednu fázi, myslí na vaše kompletní ženské zdraví.

Inspirací pro tvorbu YUNY jste byly vy, vaše příběhy. Jestli hledáte řešení, jak zlepšit svůj cyklus, jak ho vyživit a zbavit se problémů, jako je například PMS, YUNA je vytvořena pro vás. YUNU najdete zde https://www.bagniaristore.cz/yuna-sada/.

Z podcastu #135

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.