Témata, o kterých by měla vědět každá žena

Vřele vás vítám u dnešního článku. Cílem tohoto článku je začít mluvit o věcech otevřeně a bez ostychu, protože si myslím, že jsme již v době, kdy se nemusíme stydět za témata, která se týkají našeho těla a zdraví.

Mými hlavními cíli jsou pojmenovávat věci správnými názvy, například ženské pohlavní orgány, a nemaskovat je falešnými pojmy. Je důležité, abychom o těchto věcech mluvily otevřeně, zejména v období puberty, kdy mohou vznikat zbytečná traumata. Chci, aby témata, o kterých budeme hovořit, nezůstala skryta, a aby se ženy mohly vzájemně podporovat a sdílet své zkušenosti s partnery, kamarádkami a s celým světem.

Chtějte se podělit o své zkušenosti s partnerem nebo kamarádkami, protože tato témata jsou součástí vašeho každodenního života, a já věřím, že je čas o nich otevřeně mluvit.

Využiji své dovednosti k tomu, abych se mohla otevřeně zabývat tématy, která ne vždy vzbuzují příjemné pocity, a abych je mohla náležitě prezentovat vám a potenciálně i ostatním lidem, protože mám opravdovou vášeň pro to, co dělám. Získání informací je tím nejlepším, co můžete udělat nejen pro své zdraví, ale pro celkovou spokojenost ve svém životě. Chci vám dát možnost plně ovládat své vlastní rozhodnutí a mít svůj život pod kontrolou.

Dnešní článek se bude věnovat především zdraví žen a různým aspektům vaginálního zdraví, menstruačním problémům a dalším důležitým tématům.

Jen bych ráda připomněla, že o sexuálních tématech a sexuálních pomůckách se dnes už mluví více než dříve, a existuje mnoho zdrojů a kurzů, které vám mohou pomoci získat potřebné informace. Důležité je, abyste byly informované a měly možnost se dozvědět vše, co potřebujete, a neměly strach otevřeně mluvit o těchto tématech.

Zkoumejte své tělo

Bylo by skvělé, kdybyste to mohly udělat hned. Pokud jste doma, můžete si pořídit zrcadlo a podívat se na své vlastní genitálie. Tímto jednoduchým krokem můžete začít seznámovat samy sebe s tím, jak vypadá vaše tělo. Mohly byste objevit části svého těla, které možná ani neznáte, jako je oblast pánevního dna.

Pokud jste venku, můžete vyhledat obrázky ženských genitálií na svém telefonu a prozkoumat je. Důležité je, abyste si našly čas na toto cvičení a podívaly se na své tělo. To může být jedním z kroků k lepší sebeznalosti a přijetí sama sebe. Mnoho žen mělo pozitivní zkušenosti s tím, že se podívaly na své genitálie a začaly si víc vážit své jedinečnosti.

Každá ženská vulva je jiná a je to naprosto normální. Mnoho z nás srovnává svá těla s idealizovanými obrazy v médiích, ale je důležité si uvědomit, že ženské genitálie jsou různorodé a krásné ve své jedinečnosti. Není třeba se za ně stydět, a můžete si vytvořit pozitivní vztah k sobě samým.

Podívejte se na své genitálie, pojmenujte je a začněte je respektovat.

Takové jste a takové jste dokonalé. Spousta žen, včetně těch, které pracují v pornoprůmyslu, podstupuje různé kosmetické úpravy, jako je bělení hýždí nebo plastické operace, aby dosáhly ideálního vzhledu a odstranily případné asymetrie. Toto úsilí o dokonalost je běžné ve všech odvětvích průmyslu, a proto není výjimkou, že se snažíme dosáhnout dokonalého vzhledu. Je však důležité mít na paměti, že to, co vidíte v televizi nebo na sociálních sítích, není vždy realita. Je důležité chránit své zdraví a psychickou pohodu.

Každá vulva je odlišná a krásná ve své jedinečnosti, a není třeba se za ni stydět.

Pamatujte, že vulva je vnější částí ženských pohlavních orgánů, zatímco vagína je vnitřní. Vulva zahrnuje všechny vnější orgány, jako jsou velké a malé stydké pysky a vchod do vagíny. Je normální, že vulvy přicházejí v různých tvarech, barvách a velikostech.

Vůně vagíny

Pokud jde o vůni vaší vagíny, je důležité si uvědomit, že každá žena má jedinečnou vůni. Tato vůně by měla být přirozená a osobní. Není třeba ji měnit nebo maskovat. Vaše vagína by měla mít svou vlastní přirozenou vůni. Je důležité chápat, že každá vůně je normální a součástí vaší jedinečnosti. Není třeba se za ni stydět. Tuto vůni bychom měly vnímat spíše jako vůni než jako nepříjemný pach. Rozhodně by to nemělo být něco, co by bylo příliš parfémované nebo nějakým způsobem příliš silně vonící.

Když se objeví nepřirozený zápach, měly byste zvážit návštěvu lékaře, neboť by to mohlo být výsledkem kvasinkové infekce nebo jiných problémů s bakteriemi.

Nejčastější problémy s vaginálním zdravím, souvisejí s narušením vaginálního mikrobiomu, který může ovlivnit také střevní mikrobiom. Problémy spojené se zánětem a kvasinkami obvykle zahrnují svědění, vysychání a stahování. Často může pomoci omezit nebo vyloučit ze stravy kávu, cukr a zpracované potraviny, zejména ty obsahující mléčné výrobky, zvláště kravské mléčné výrobky. Tyto faktory bývají často spojovány s problémy, jako je nepříjemný zápach v oblasti vagíny.

Je důležité pečovat o vaginální zdraví, protože pokud vaginální mikrobiom je narušen a začne vysílat signály, že něco není v pořádku, může to mít dlouhodobé následky. Opakované narušení mikrobiomu může být spojeno s různými zdravotními problémy, včetně endometriózy, bolestivého sexu nebo potížemi s močovým měchýřem.

Intimní péče

Nikdy jsem nepoužila žádnou intimní hygienu a když jsem byla mladší a cítila potřebu věnovat větší pozornost své osobní hygieně během puberty, moje mamka mi rychle vysvětlila, jak je důležité neporušovat přirozený stav vaginálního mikrobiomu. Snažila jsem se zachovat přirozenou rovnováhu, protože všechny ty čisticí produkty, které jsou běžně dostupné, jsou zbytečné, pokud jde o vaginální zdraví. Hlavní je, aby tam byla neutrální vůně, bez jakýchkoliv nepříjemných zápachů, a výtok by měl být průzračně bílý nebo čirý. Je důležité poznamenat, že výtok se může v průběhu menstruačního cyklu měnit. Po menstruaci nemusíte mít výtok vůbec, poté může být hrudkovitý nebo tvarohovitý, až nakonec přechází do bílého a roztahaného stavu.

Je důležité si uvědomit, že mít výtok je normální a není třeba ho léčit. Mnoho žen dokonce nebylo informováno o tom, že výtok je přirozenou součástí života. Výtok vám dává signály o fázi vašeho menstruačního cyklu, zda máte plodné nebo neplodné dny, a také vám poskytuje informace o stavu vašeho vaginálního mikrobiomu. Je klíčové udržovat zdravé prostředí v pochvě, abyste se vyhnuly různým problémům.

Je zásadní dbát na to, jaké spodní prádlo si vybíráte. Doporučuji vybírat spodní prádlo vyrobené z prodyšných materiálů, které nezadržují vlhkost, a vyhnout se syntetickým tkaninám nebo plastům, které by mohly vytvářet nepříznivé podmínky. Ideální je spodní prádlo, které je trochu volnější než těsná tanga, aby pokožka mohla dýchat.

Bolestivý sex

Existuje mnoho dalších faktorů, které mohou ovlivnit vaginální zdraví, včetně poruchy sexuálního chování u žen známé jako vaginismus. Toto je stav, který může způsobit bolestivý sex a dokonce znemožnit pohlavní styk u ženy, zejména z psychologických důvodů. Často je spojován s traumaty nebo nepříjemnými sexuálními zážitky, což může vést k fyzickým reakcím. Žena může nevědomky stáhnout svaly pánevního dna, což činí sex velmi nepříjemným a bolestivým a může ztížit průnik muže. Tento stav je velmi nepříjemný a je důležité o něm hovořit.

Bolestivý sex u žen může mít různé příčiny, včetně nedostatečné lubrikace, nedostatečného uvolnění těla a gynekologických problémů, jako jsou myomy nebo endometrióza. Je důležité identifikovat příčinu bolestivého sexu a vyhledat lékařskou pomoc.

Najděte odpověď

Je třeba si uvědomit, že tohle všechno, může narušit váš vztah s partnerem, což nemusí být vaší vinou. Chyba může být ve vaší minulosti, a to je v pořádku. Ženy mohou mít nepříjemné zážitky, jako je třeba puberta, první sex a tak dále. Je důležité se s tím vypořádat a najít způsob, jak se stát samy sebou. Není třeba se za to stydět. Takže pokud se vám něco takového děje, například bolestivý sex, nebo když si uvědomujete, že stahujete svaly pánevního dna během styku, ať už z fyzických nebo psychických důvodů, i když nemusíte mít žádné traumatické zážitky, je důležité hledat způsob, jak se s tím vypořádat.

Nedržte to v sobě, hledejte odpovědi, abyste to mohly vyřešit, abyste se cítily dobře, a především, abyste netrpěly bolestí. A hlavně nezapomeňte, že vždycky můžete říct „ne“, a nemusíte mít vždycky sex, když váš partner chce. Jednoduše řekněte, co chcete, jaký sex chcete, a za jakých podmínek. Sdělte, co se vám líbí a co ne, a komunikujte o tom.

Rozhodně na sebe netlačte, nechte to být tak, jak chcete, aby to bylo. Pokud si přejete pohodlí, promluvte si o tom s partnerem nebo partnerkou. Nepřizpůsobujte se tím způsobem, jak jsem zmínila. Myslete na své zdraví. Pokud něco způsobuje bolest, zkoumejte příčiny. Myslete na to, že každá fáze menstruačního cyklu může mít vliv na to, jak se cítíte.

Je na vás, abyste si vybraly, co vám funguje. Každopádně opakuji, žádné menstruační bolesti či menstruační abnormality nejsou normální.

Z podcastu #110

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.