Odvaha čelit strachu

Byla silná ne proto, že se nebála, ale proto, že do toho šla tak silně navzdory svému strachu.

Pokud se bojíte až do úzkosti, pokud máte strach, pak je tento článek určitě pro vás.

Snažím se vnímat, co se děje nejen v mé hlavě, ale hlavně ve vašich myslích a srdcích. Nechci komentovat, kritizovat ani vám vnucovat svůj názor.

To, co vám opravdu chci předat, je inspirace. Budeme si povídat o tématu, o kterém se možná tolik nehovoří, a přesto nás ovlivňuje, zejména ženy. A to téma je strach. Ženy se mohou bát různých věcí a můžeme mít různé druhy strachů. Dnes bych ráda sdílela několik myšlenek a informací, které mohou být pro vás důležité.

Šedá období nebo události kolem vás, které nejsou příjemné, se v životech vyskytují a možná právě procházíte obdobím, kdy se takové věci dějí. Je důležité si uvědomit, že všichni se něčeho bojíme. Strach je běžnou lidskou reakcí a ovlivňuje nás všemi směry. To, co nás skutečně formuje, je naše reakce na strach, způsob, jakým se s ním vypořádáme a zda se rozhodneme mu čelit.

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o myšlenky ohledně strachu, ale doufám, že v pozitivním slova smyslu.

Zbraní proti starchu je odvaha

Nedávno jsem do své knihovny přidala knihu, která se jmenuje „Slova, která pomáhají.“ Tuto knihu vřele doporučuji, pokud jste o ní ještě neslyšely. Je plná pozitivních myšlenek a moudrých slov, která mohou pomoci v dobách těžkostí. Myslím si, že je vhodná pro lidi všech věkových skupin. V této knize se mluví i o strachu, a proto bych s vámi chtěla sdílet jeden úryvek z tohoto textu.

Strach nás mnohdy omezuje a brání nám v mnoha věcech. Svazuje nás a zabrání nám žít plnohodnotný život, milovat, pracovat, navazovat hluboká přátelství. Strach může ničit naše sny a proniká do našeho života. Není však třeba, aby nás strach ovládal. Můžeme se postavit strachu a nechat ho, ať nás nevyřazuje ze hry.“

Důležitou zbraní proti strachu je odvaha. Odvaha není nepřítomností strachu, ale schopností překonat svůj strach. Když najdeme způsob, jak se postavit strachu a překonat ho, otevírají se nám nové možnosti a obzory.

Americký prezident Franklin Roosevelt řekl, že jediné, čeho se máme bát, je samotný strach. Přestaňte se bát a začněte žít naplno.

Ráda bych s vámi sdílela, jak lépe zvládnout strach, protože strach není vždy nepřítelem. Strach může být také vaším průvodcem na cestě k lepšímu porozumění sobě samým a okolnímu světu.

Je důležité si uvědomit, že stres může negativně ovlivnit váš ženský cyklus. Proto je důležité se naučit, jak se lépe vyrovnat se stresem a strachem. Rozhodně je to téma, o kterém stojí za to mluvit, protože strach může provázet ženy po celý jejich život.

Můžeme mít milion otázek, a to, co se děje kolem nás, nás nutí přemýšlet o tom, co bude dál. Možná se ptáte, kdy máte naplánovat svatbu, přestěhování, nebo zda byste měy postavit dům. Máte otázky ohledně vaší kariéry, zda dokončit školu, hledat novou práci, nebo co dělat, když jste ohroženi ztrátou stávající práce. Tyto otázky mohou vyvolávat velký strach, protože cítíte, že nemáte situaci pod kontrolou.

Je zásadní si uvědomit, že strach bude vždy součástí našeho života, ačkoli se může projevovat různými způsoby. Klíčem k řešení strachu není jeho eliminace, ale to, jak se s ním vypořádáte. Místo toho, abyste se snažily strach minimalizovat nebo se mu vyhýbat, je důležité použít odvahu k tomu, abyste se mu postavily čelem.

Perspektiva

Abyste mohly úspěšně pracovat s odvahou, je důležité se na situaci podívat z objektivního hlediska. Můžete se pokusit pohlédnout na celý svůj problém z daleké perspektivy, jako byste se dívaly na život někoho jiného. Zkuste přemýšlet o tom, jak byste mohly řešit tuto situaci a jak byste mohly pomoci sobě nebo někomu jinému. Snažte se oddělit své emoce od objektivního hodnocení.

Perspektivu můžete využít zejména v období menstruace. Toto období vám může poskytnout vnitřní intuici a vhled do toho, co vám skutečně funguje a zda máte správně nastaveny hodnoty ve svém životě.

Mějte na paměti, že si můžete zaznamenat všechny myšlenky a otázky, a pokud momentálně nemáte menstruaci, využijte čas, kdy ji mít budete. Tento čas vám umožní získat perspektivu a klid na přehodnocení.

Přehodnocování věcí v našich životech je normální. Měly byste zvažovat, zda byste měly podniknout jiné kroky, zrušit projekty, které vám již neslouží, nebo naopak pustit se do projektu, o kterém jste dlouho uvažovaly.

Snažíme se dívat na situace bez jakéhokoliv subjektivního zkreslení a snažíme se to vnímat z ptačí perspektivy, ideálně z co největší dálky, jako je vesmír. Když se opravdu podíváme na celou tu planetu a všechny její složité aspekty, je to jako průzkum toho, co se fyzicky, emocionálně a mentálně děje v nás. Ptáme se samy sebe, co se vlastně děje, a snažíme se provést co nejlepší rozhodnutí.

Když začneme být skutečně objektivní a budeme se na to dívat s přesvědčením, že to, co se děje, není špatné, budeme si uvědomovat, kým jsme, co jsme si zvolily, a nebudeme se považovat za špatné. Skutečnost, že jsme se někdy rozhodly jinak, neznamená, že jsme udělaly chybu, ale spíše že jsme jednaly podle toho, v co jsme věřily v daný moment.

Zaměřte se na to, co MŮŽETE ovlivnit

Možná jste udělaly chyby, nebo jste něčím zklamaly samy sebe, a teď na sebe tlačíte a pociťujete výčitky. Je důležité si uvědomit, že ta situace se stala, a teď máte možnost ji změnit. Jste klíčovým faktorem, který může situaci ovlivnit. Když se na ni podíváte, rozdělte ji na dvě části: to, co můžete ovlivnit, a to, co nemůžete. Netrapte se zbytečně nad tím, co nemáte možnost ovlivnit, protože takové trápení pouze generuje negativní energii, vyvolává únavu a stres, a brání vám se soustředit na to, co můžete aktivně ovlivnit.

Zaměřte se pouze na to, co můžete ovlivnit, a začněte na tom pracovat. Tímto způsobem se zbavíte zbytečného stresu a negativní energie a budete moci lépe využít svůj potenciál k řešení problémů Hlavním cílem je, zůstat šťastná.

Můžete se nyní podívat na seznam, který jste si napsaly, a zaměřte se na ty body, které můžete ovlivnit. Zřejmě uvidíte jednoho společného činitele ve všech těch bodech, a tím jste vy samy. Jedinou věc, kterou můžete skutečně ovlivnit ve všech situacích je vaše reakce. Vaše slova, činy, pohyby a myšlenky – všechno to vychází z vás.

Takže si uvědomte, že vaše štěstí a způsob, jakým se rozhodnete reagovat na situace, jsou ve vašich rukou. Pracujte na tom, abyste zůstaly pozitivní a šťastné, a začněte si více uvědomovat, že jste ta, která formuje svůj život a všechny interakce kolem sebe.

Buďte samy pro sebe prioritou

Samy si také musíte uvědomit, že tam, kde se právě nacházíte, máte být. Muselo se to stát. Je docela možné, že jste se dostaly do situace, kdy jste byly velmi vystrašené, velmi vystresované, a víte, proč tomu tak je? Protože jste se nepostavily na první místo.

Postarejte se o sebe, už tu konečně buďte samy pro sebe.

Spousta lidí odpovědnost za své zdraví, za své štěstí, za svůj život, přenáší na někoho jiného. Myslím si, že je doba, kdy si musíme samy uvědomit, že jsme zodpovědné samy za sebe, a že je na nás, co se se svým životem uděláme.

Ta zodpovědnost, umožňuje vést si život tak, jak opravdu chceme. Takže, pokud opravdu chcete něco změnit, začněte se dávat na první místo ještě předtím, než začnete cokoli dělat. Dávejte samy sebe na první místo a ujistěte se, že jste na svém seznamu priorit vždy na prvním místě.

Když budete vědět, proč to děláte, pro koho jste tady, a jaké jsou vaše hodnoty, pak nebudete mít strach zapnout tu odvahu v sobě a čelit strachu, ať už je jakýkoli. Každý strach budete v budoucnu lépe zvládat, protože budete vědět, že si stojíte za svým, a že jste tou pevnou skálou.

Upřímně řečeno, nic nefunguje samo, a tak začínám brát svou péči o sebe vážně. Postavení se na první místo je klíčové, protože pokud nám něco nefunguje v osobním životě, v našich vztazích, nebo v naší práci, má to vliv na rodinné vztahy a naopak. To všechno se vzájemně ovlivňuje, a když selháváme v práci, selháváme i v rodině, především proto, že se nezačneme starat o samy sebe, nepracujeme na sobě a stáváme se pouhými sluhy někoho jiného.

Možná nebudete připravené na něco nového nebo naopak budete chtít začít novou školu, změnit zaměstnání nebo se přestěhovat. Nezapomínejte, že jste dost vzdělané a schopné, nechte pochybnosti stranou a začněte věřit, že to dokážete.

Jedinečnost

Měly byste vědět jednu důležitou věc – že jste dost dobré, že jste připravené a že máte mnohem více síly, než si myslíte.

Faktem je, že nikdo nezná všechno na 100 %, a všichni se musíme učit. A to, co nevíte, se můžete naučit. Mějte na paměti, že v sobě máte dostatek energie. Jste úžasná, plná energie a tuto energii můžete využít na maximum.

Nikdo nemůže být jako vy. Je úžasné, že vás nikdo nemůže napodobit. Nikdo nemůže chodit, mluvit, a chovat se jako vy. Nikdo nemůže zastávat vaši roli, ať už jste šéfka, studentka, maminka, nebo kdokoli jiný. Nikdo nikdy nebude stejný jako vy a to je právě to, co vás činí jedinečnou.

Svět čeká na to, abyste ukázaly své pravé já. Možná na to nečeká 20 000 lidí, možná na to nečeká 100 000 lidí, nebo dokonce 1 milion lidí. Možná čekají jen lidé kolem vás – vaši spolupracovníci, přátelé, rodina, nebo kdokoli jiný.

Neměly byste skrývat své jedinečné vlastnosti. To, co vás dělá jedinečnými, je mnohem cennější než být pouhým klonem někoho jiného, ať už je to celebrita, sportovec, nebo spisovatel.

Inspirujte se samy sebou, začněte mít rády samy sebe a začněte na sobě pracovat.

Samozřejmě, můžete mít své pochybnosti o sobě, to je naprosto normální. Pochybnosti o sobě máme všichni. Chci vám hlavně říct, že na vás není nic špatného, jste dokonalé takové, jaké jste právě teď, ve svém současném stavu. Můžete se však stále zlepšovat, ať už jde o zlepšení zdraví, fyzické kondice, nebo schopností. Můžete se naučit nové dovednosti a stát se lepšími verzemi sebe samých. Vše závisí na vás a na tom, co si vyberete.

Všichni se neustále učíme, a nikdo není nikdy úplně připravený. I sedmdesátiletý profesor by vám řekl, že stále není odborníkem na všechno. Všichni zažíváme nepříjemné situace, bolest a neúspěchy. To prostě k životu patří. Všichni jsme kritizováni, selháváme a procházíme obtížnými chvílemi.

Nezapomínejte na to, co vás opravdu baví, čím opravdu jste a proč jste si vybraly tuto cestu, protože stačí, že vás to bude bavit. Budete se tím vášnivě zabývat, budete se zdokonalovat. Prostě se budete chtít zlepšovat a zároveň budete myslet na sebe, to stačí.

Důležitý je pozitivní přístup, překonávání strachu a schopnost mu čelit. Postavte se na první místo, mějte se rády, pracujte na sobě a skutečně myslete na sebe. Pokud nezačnete u sebe, bude to velmi těžká cesta. Překonání strachu vyžaduje odvahu, a tu odvahu najdete tak, že budete vědět, proč děláte všechny ty věci.

Nezáleží na tom, co si myslí váš soused

Určitě jste už slyšely spoustu citátů a zaznamenaly mnoho inspirativních rozhovorů. Tyto věci jsou často v souladu s tím, co bych vám chtěla dnes říct, a to je: Život vám vždy něco říká. Život vám vždy posílá signály, ale klíčové je, abyste jim naslouchaly.

Tak se ptám, nasloucháte jim?

Nesrovnávejte své vlastní touhy s tím, co chce někdo jiný, nezáleží na tom, co si myslí váš soused nebo kamarád. Opravdu si ujasněte, co chcete, jaké jsou vaše hodnoty, a spojte to s touto otázkou: Co vám vlastně svět ukazuje? Má ten vztah smysl? Chcete s tím člověkem zůstat a mít s ním děti, vzít se, a zůstat s ním dalších 60 let? Chcete opravdu stavět dům, nebo dům nepotřebujete? Chcete skutečně cestovat, nebo se usadit?

Měly byste si také položit otázky, zda vůbec chcete mít děti, zda má smysl chodit na tuto školu, a zda není čas na to, postavit se na vlastní nohy.

Každá z těchto otázek vás vyzývá, abyste si položiliy svůj hlavní dotaz: „Co chci já?“ Nikdo jiný vám tuto otázku nemůže zodpovědět.

Nebojte se, že by se něco špatného stalo, pokud se budete řídit svými hodnotami a touhou být samy sebou. Věřím, že vesmír mi poskytne podporu, dokud budu sama sebou, v souladu se svými hodnotami. Mám jistotu, že můj život bude naplněný a budu šťastná, pokud budu věrná sama sobě.

Základním pravidlem je, že pokud si stojíte za svými myšlenkami a hodnotami, váš život se bude vyvíjet tak, jak si přejete.

Dívat se na situace, které se v daný okamžik dějou, bez toho, abyste je považovaly za chybu, může přinést velkou svobodu a lehkost.

Hlavní myšlenkou je, že ve vašem životě neexistují chyby. Rozhodnutí, která činíte, jsou ta správná rozhodnutí pro váš vlastní život. Tento přístup může změnit mnoho věcí a pomoc vám cítit se lépe a svobodněji.

Stačí říct, co chcete.

Teď si představte, co když vám to vše opravdu vyjde. Co když každá věc, na kterou se zaměříte, opravdu vyjde. A když nevyjde, možná zjistíte, že vás to vlastně ani netrápí, protože se objevily mnohem lepší věci.

Jak zapnout ten mechanismus, kdy vám vesmír kryje záda? Stačí říct, co chcete. Pojmenujte to, jděte do detailů a mluvte o tom, vložte do toho energii. Pište si o tom, pište si o tom třeba do deníku a udělejte si nějakou nástěnku, nebo si to připomínejte každý den meditací.

Pracujte na sobě a pokuste se překonat své strachy. Občas je užitečné zapnout racionální myšlení. Místo toho, abyste se nechaly unést emocemi, zkuste se podívat na situaci objektivně, vyhodnotit dostupná data a uklidnit své vnitřní emocionální reakce. Tím, že se aktivně vypořádáte se svými strachy, budete mnohem silnější.

A co je nejdůležitější, uvědomte si, proč se chcete vypořádat s tímto strachem. Zaměřte se na to, co pro vás má smysl. Nastavte si život tak, jak si přejete, a vše se postupně zařídí. Mějte se rády a dejte si pozor na své blaho, protože investice do sebe sama se vždy vyplatí, ať už jde o čas, péči, nebo finance.

Z podcastu #75

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.