Jak žijí ženy v zahraničí oproti nám?

Je pro mě velmi fascinující poslouchat příběhy, vás žen, a zajímá mě vždy, jak jste se dostaly právě tam, kde jste teď. Sama z toho hodně čerpám a vidím na každé, že jste všechny diametrálně jiné, každá máte jiný příběh a jinou cestu za svými cíli.

Pořád očekáváme, že budeme mít věci hned. O tomto tématu se mluví málo, proto se tomu budeme věnovat v dnešním článku. Kolikrát neznáte lidi okolo sebe, nevíte jak mají svůj koncept nastavený, znáte pouze jejich povrch. Nyní se podívejte na svůj život. Jak je možné že nestíháte? Jak je možné, že se jen tak tak vyspíte a opět musíte do toho kolotoče, kterému se říká život. Kde máte vzít čas na jiné aktivity a problémy?

Dáváte dost

Každá máte svůj vlastní příběh. Možná se cítíte tak, že jste méněcenné, nestíháte, nestojíte za to. O to hůř, když své schopnosti chcete ukázat někomu na kom vám záleží, i přes to, že už nemůžete.

Jako ženy jsme zručné, inteligentní, výkonné a stále ukazujeme světu, že na to máme. Ale spoustu žen, třeba i od mala, bojuje s tím, že by světu měly dát víc a bojují samy ze sebou.

Moudrost a esence žen se vytratila. Od doby bronzové a železné se postupně tvořil patriarchát. Najednou muži dostali zbraně a byla moc na jejich straně. Struktura světa se začala měnit a bylo mnoho válek. Dostávám se k tomu, proč ženy mají stále pocit, že toho musí zvládnout mnoho a nezastavit se.

Poznejte celý kontext

Je náročné přepnout do módu, kdy si uvědomíte, že světu nemusíte nic dokazovat. Tato myšlenka je nám geneticky dána a je pouze na vás, abyste toto smýšlení změnily.

Chci poukázat pouze na realitu, která se děje. Když se přistihnete u myšlenek, jako jsou, že opět nestíháte nebo jste neschopné, tak se prosím zastavte, dejte si čas a dívejte se i na to, co je za tím vším. Možná máte kamarádku, která má titul, je slavná a daří se jí. Vy si říkáte, jak je to možné, když vy nic takového nemáte. Zde si prosím uvědomte, že neznáte celý příběh, stejně jako ostatní lidé neznají ten váš.

Život lidí na instagramu

Koukáte se na instagramový profil a říkáte si wow, mamka dvou dětí, vypadá skvěle, žije v Austrálii, má vždy uklizeno, má podnik, vydělává hodně peněz, je mladá a má skvělého partnera.

Podívejte se na to ale z druhé strany. Ona nesdílí, že má například chůvu, že má uklizečku, o dům se jí někdo stará, má vždy navařeno a její děti mají jiné aktivity. Tu pohodu domova většinou tvoří člověk, který se o domov stará.

Zvláště v Austrálii a Americe to takto funguje, jejich výplaty jsou diametrálně jiné od těch vašich a zkrátka tam funguje jiný systém. Proto si uvědomte, že to, co vidíte není tak dokonalé, jak si myslíte. Nevidíte co vše je za tím.

Život v zahraničí

Život v zahraničí je jinak nastaven, země mají vybudovaný jiný standart a za těmito lidmi, které vídáte na instagramu nebo jiných sociálních sítí, stojí většinou skupina dalších šesti lidí, kteří jim pomáhají ke slávě, hezkým fotkám a starají se o děti.

Pokud se nepohybujete v podnikání nebo v nějakém zaměstnaní, kde máte hodně peněz, kdy byste si mohly říct ano, mohu si dovolit například uklizečku nebo vychovatelku, tak je jasné, že váš život bude vypadat jinak, a je to v pořádku.

Divily byste se kolik žen v zahraničí neuklízí, neumí vařit a kupují si zabalené jídlo, kde je dopodrobna napsané, jak si ho ohřát v mikrovlnce. Jestli jste žena, která žije tu, v Evropě, Česku či Slovensku, tak si zvědomte, že to, jak my tu žijeme není o něco horší či lepší než v jiném státě, zkrátka žijeme jinak.

Vliv vašeho prostředí

Po válkách se svět změnil, ale co je faktem, tak to, že co nás učili, ve střední nebo východní Evropě, v nás zůstane.

To z jakého prostředí vycházíte, to jak jste byly vychováné, bude mít vliv na to, co považujete za normální a co ne.

Chci se dostat k tomu, že máte možnost podnikání, úspěchu, dostat vyšší pozici. U svých matek to například nevidíte, protože takhle nebyly vychovávané a žily ještě v době trvdšího patriarchátu.

Nyní se můžete nacházet ve stavu, kdy tvrdě pracujete, staráte se o domácnost a ptáte se na to, kdy to všechno máte stihnout.

Studujeme vysoké školy, jsme v dnešní době větší karieristky a kvůli tomu všemu, se posouvá naše těhotenství. Máte například úspešný podnik, jste studijní typ, ale už vám je 30 a chtěly byste děti. Víte, že v dnešní době nemáte peněžní podporu od státu, který by vám zajistil pohodovou mateřskou. Takže logicky chcete najít způsob, jak to vše zvládnout.

Je lepší žít v zahraničí?

Jste tedy neustále nucené pracovat. Spadly jste do kapitalismu a většina z vás se v tom ztrácí. Ve většině státu ale funguje kapitalismus už delší dobu, takže ženy v zachraničí jsou už na to zvyklé, protože v něm vyrůstaly.

V Americe se chodí po šestinedělí ihned do práce, protože se s nimi nikdo nemaže, a tak jsou tam ženy už zvyklé. U nás je kapitalismus dejme tomu 30 let a my nevíme, jak to vše funguje, když nás to neměl kdo naučit.

Proto tápeme, hledáme se, učíme se žít v tomto systému a do toho hledáme samy sebe. Koukáme na instagramy, jak se žije v jiných státech a možná jim i závidíte, ale jste si vědomy toho, co za tím vším stojí? Vážně byste chtěly být ženy, které neumí vařit, které nevěnují dostatek času svým dětem, partnerovi a domácnosti? Umíte si představit, že byste doma nic neudělaly a chodily byste pouze do práce či cvičit? Žily byste pouze hmotným životem.

Jaké jsou vaše hodnoty?

Díky tomu, že se staráme o své blízké, domov, zahradu, si tvoříme dostatek progesteronu. Neberte to tak, že byste měly být pouze doma zavřené a nepracovat. Jen se zamyslete i nad tím, že kvůli tomu, jak žijí západní ženy, je více konfliktů, protože ty ženy neví, co je to být doopravdy ženou.

I když to možná není trendy, žít ve střední Evropě, stále nás to udržuje být zdravými ženami. Lépe se nám pracuje s ženskou a mužskou energií, kterou v sobě máme. Jsme plodné, a čím moderněji budeme žít, tím bude náročnější být zdravou ženou.

Je velmi těžké věnovat se domácnosti, ale přiznejme si to, že to vám dělá skutečný domov, uklidní vás to, když to tedy neděláte z určitého tlaku. Ale zkrátka víte, že tam je doma a je to vaše. A to si myslím, že velmi mnoho žen v zahraničí nepozná.

Je to o vás

Proto tedy vždy pochopte kontext, srovnejte si to se svými hodnotami, které jsou u každého jiné. Zamyslete se nad tím, co vás dělá spokojené, jak chcete, aby vypadal váš život. Chcete stát každý den před kamerou, téměř nevidět své děti a přijít do domu, o který se nestaráte? Nebo chcete mít ten klid, udělat si potřebné věci doma, na zahrádce, být se svými dětmi a vypnout od práce?

Starejte se o své tělo, o svoji mysl. Ujasněte si, jaké máte hodnoty a vykašlete se na to, kdo má jaký život, protože pravděpodobně žije v nesouladu s vašemi hodnotami.

Jestli chcete žít západním způsobem, směle do toho, ale musí to korespendovat s tím, co chcete od svého života. Nebojte si nastavit svůj život jak chcete, nesnažte se být vším, není to možné, určete si priority a myslete na svoji ženskost.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.