Moje meno je Katarína Baniariová. Prezývku Bagniari som získala na strednej škole a privlastnila som si ju natoľko, že sa mi stala značkou, ktorú neustále tvorím. Bagniari je pre mňa súčasne doba, kedy som sa rozhodla zobrať svoj život do vlastných rúk. Verím, že každý kto si raz spomenie na Bagniari, spomenie si na osobu, ktorá mu v živote otvorila oči alebo pomohla byť lepším.

 

Moja vízia

Mojou víziou vždy bolo mať funkčné a zdravé telo, úsmev na tvári, tenisky na nohách, byť milovaná, použiť čo mi bolo dané na maximum a užiť si tento krásny svet. Byť ženou tak silnou, empatickou a nežnou zároveň ako to my ženy vieme. A chcem Vás mojim príbehom motivovať aby ste žili svoje sny a túžby. Začnite sebou tak ako som to urobila ja!

A ako som sa dostala až sem a taká akú ma poznáš?

 

Môj príbeh...

 

"Keď píšem tento text je mi pár dní do 25. Živím sa tým, v čom mám vášeň, mám neuveriteľne krásny vzťah, študujem, som zdravá, finančne samostatná a našim som kúpila prvý výlet."

"Bol to môj dodnes nepochopiteľný krok..."

PRVÝ IMPULZ

To, čo všetko o mne dnes viete a vidíte na sociálnych sieťach začalo nejak podobne ako to býva u väčšiny mladých ľudí doma. Bola som len dievča v teplákoch ale vtedy mi bolo 16 rokov. Vtedy som sa začala prvýkrát pýtať prečo by som niečo nemohla, prestala mať prvýkrát strach zmeniť rozhodnutie rodičov a vopred stanovené dogmy. Ako sa to po 15 rokoch zrazu zlomilo? Bol to môj dodnes nepochopiteľný krok – odísť na internát a nastúpiť na bilingválny gympel. To bol prvý impulz.

Začali moje prvé zmeny v strave, gúľavé pohlady mami, prečo vymýšľam a nechápavé pohľady spolubývajúcich prečo cvičím „veď ty to nepotrebuješ, pozri sa na mňa!“. Začala som hľadať prvé youtube kanály na cvičenie, články, dostala som sa k alternatívnym smerom. Začala som svoju druhú samovýchovu.

ZAČALA SOM SEBOU

Strednú školu a internát nazývam obdobím kedy som si dala druhú výchovu. Učila som sa žiť sama. Som za to moc vďačná, dalomi to kopec zážitkov a školy života. Pevné základy mojeho prístupu k životu, bojovnosti, odhodlania a výdrže pramení prave v týchto rokoch. Vedela som, že sa musím o seba najprv postarať a na vzťah, krásne a kvalitné veci či iné túžby je čas a prídu. Len musím vydržať a pracovať na sebe.

DRINA

Ukončením strednej školy som nastúpila v ten istý rok do Brna na obor Antropológie. Narozdiel od strednej som už na Vš pracovala. Od prvého ročníka, to vlastne bola podmienka pre mňa na akú školu ísť, a preto som medicínu ani nevolila. Pracovala som v obchode, v kaviarňach, reštauráciách a upratovala som gym aby som mohla boxovať zdarma. Občas 1, niekedy aj 3 roboty. A môj kolobeh bola škola, práca, tréning a byť sama so sebou a pracovať na sebe. Popri tom sa hľadáte, skúšate a pýtate sa. V tej dobe som ešte nenašla odpovede, ale naučila som sa pracovať so sebou. Tam vznikla Bagniari. Moje návyky stále fungovali, darilo sa mi čoraz viac a mala som pocit, že prvýkrát dosahujem svojich cieľov. Život na VŠ mi dal tu konečnú slobodu tvoriť si život.

SAMOSTATNOSŤ

Viete aký háčik malo toto všetko doteraz? Samostatnosť. Tú som si od detstva stále nesplnila. Zmenila som myslenie, postavu, stravu, našla si brigádu, zvládala školu, ale stále som nebola finančne slobodná. Povedali by ste si, že asi prvý krok k tomu bude nejaká ďalšia práca.Môj ale prvý krok k samostatnosti bol môj nový partner. Honza, ten, ktorého už aj vy poznáte z insta. Nie, neplatil mi nič a som rada, že sme si platenie medzi sebou ujasnili, respektívne sme to vnímali rovnako. Ale k tomu všetkému čo som do tých dní budovala mi chýbala odvaha. Odhodiť strach. A to som zvládla s ním. A už to šlo...

Od tohto momentu som teda začala „rakety“. Zmenila som prácu, zrušila som upratovanie gymu (chodil mi pomáhať, ale videl ako a to trápi), v lete som si zarobila na svoj macbook aby som napísala v kľude bakalárku (a nebála sa o funkčnosť 7 ročného Hápečka a je vám jasné, že peniaze od našich som nechcela), urobila som si prvý titul, obnovila svoj blog a prezentovala sa ako Bagniari. Navštívila prvýkrát more, nastúpila na 2 školy, odišla som po 5 rokoch z gastro priemyslu a stala som sa rok veľmi obľúbenou lektorkou v bojových umeniach. Zmenila som život desiatkam žien aby cvičili, lepšie sa stravovali. Menila som ich mindset. Urobila som si kurz aby som mohal svoju niekoľkoročnú vášeň robiť oficiálne. Od roku 2017 zarábam sama na seba a pomáham ženám dosiahnuť zdravie a krásnu postavu. Ale až týmto rokom som dosiahla svoju finančnú samostatnosť. Ukázala som, že viem drieť, ale najlepšie pracujem pre seba a naučila som hovoriť NIE. Premohla som taktiež aj svoje ego a odišla som z NMgr Antropologie, pretože mi ten titul nedávala zmysel a zostala som iba na športovej fakulte na Aplikovanej kineziológii. Ukončila som svoje ročné drenie ako lektorka (verte mi dá sa precvičiť) a robím trénerku v tom gyme, kde som upratovala (pamätáte si? jetsaam).

V roku 2019 som úspešne ukončila magisterské štúdium na Masarykovej Univerzite - v obore Aplikovanej kineziológie, rozhodla som sa nenastúpiť na PhD štúdium ale radšej pomáhať ženám v praxi. A tak som v roku 2019 vytvorila jedinečný projekt Preprogramuj svoj cyklus, program, ktorý slúži ženám na obnovu a nápravu menštruácie. Taktiež si v tomto roku mohla počuť prvýkrát moj podcast Bagniari radio. A v tomto bode pre mňa moja 10 ročná cesta ukončuje jednu dekádu a otvára sa ďalšia významná dekáda pre mňa. 

Teším sa, že na tejto ceste budeš so mnou aj ty!

Moje vzdelanie

MUNI (Masarykova univerzita v Brne)

Fakulta športových štúdii - Aplikovaná kineziologie Mgr.

Prírodovedecká fakulta - Antropologie Bc.

Ďalšie vzdelanie

 

2019 DNS II.
2019 Panvové dno
2018-2019 Chek institute
2019 DNS I.
2019 Mobilita I.
2018 Účasť na konferencii Fyzio a šport
2018 Účasť na konferencii Vzpierania a kondičnej prípravy v silových športoch
2018 Rekvalifikačný program: Poradce pro výživu
2017-2018 Tréning se závěsnými systémi I. a II.
2017 Core training s využitím balančních úsečí Bossa a Bosu
2017 Les Mills -bodycombat inštruktor
2017 Les Mills – cxworx inštruktor
2017 Kompenzační cvičení
2016 Kettlebel seminář - základní cviky

Pomáha ti moja tvorba?