Moje meno je Katarína Baniariová. Prezývku Bagniari som získala na strednej škole a privlastnila som si ju natoľko, že sa mi stala značkou, ktorú neustále tvorím. Bagniari je pre mňa súčasne doba, kedy som sa rozhodla zobrať svoj život do vlastných rúk. Verím, že každý kto si raz spomenie na Bagniari, spomenie si na osobu, ktorá mu v živote otvorila oči alebo pomohla byť lepším.

 

Mojou víziou je vytvoriť podmienky pre objavenie skutočného potenciálu žien.

Čo to znamená? Že svojim príkladom, pomocou vzdelávania, radikálnou úprimnosťou, podcastami, programami vytvorím prostredie pre ženy, ktoré sa rozhodli zobrať zodpovednosť za svoj život (proste to cítia v sebe) a chcú na sebe pracovať. Vďaka tomu, že budú v prosperujúcom prostredí, budú na sebe pracovať - začnu sebou a vyriešia seba, odhodia strach, naberú odvahu a začnu sa zamýšľať ako môžu byť svetu/svojmu okoliu prospešné. V mnohých ženách sa skrýva toľko talentu a sily, že je škoda aby ich brzdili nikdy nezodpovedané otázky na ich zdravie ale naopak pocitili silu seba, ktorá ich posíli v pomoci druhým.

A ako som sa dostala až sem a taká akú ma poznáš?

 

Môj príbeh...

 

"Keď píšem tento text je mi pár dní do 25. Živím sa tým, v čom mám vášeň, mám neuveriteľne krásny vzťah, študujem, som zdravá, finančne samostatná a našim som kúpila prvý výlet."

"Bol to môj dodnes nepochopiteľný krok..."

PRVÝ IMPULZ

To, čo všetko o mne dnes viete a vidíte na sociálnych sieťach začalo nejak podobne ako to býva u väčšiny mladých ľudí doma. Bola som len dievča v teplákoch ale vtedy mi bolo 16 rokov. Vtedy som sa začala prvýkrát pýtať prečo by som niečo nemohla, prestala mať prvýkrát strach zmeniť rozhodnutie rodičov a vopred stanovené dogmy. Ako sa to po 15 rokoch zrazu zlomilo? Bol to môj dodnes nepochopiteľný krok – odísť na internát a nastúpiť na bilingválny gympel. To bol prvý impulz.

Začali moje prvé zmeny v strave, gúľavé pohlady mami, prečo vymýšľam a nechápavé pohľady spolubývajúcich prečo cvičím „veď ty to nepotrebuješ, pozri sa na mňa!“. Začala som hľadať prvé youtube kanály na cvičenie, články, dostala som sa k alternatívnym smerom. Začala som svoju druhú samovýchovu.

ZAČALA SOM SEBOU

Strednú školu a internát nazývam obdobím kedy som si dala druhú výchovu. Učila som sa žiť sama. Som za to moc vďačná, dalomi to kopec zážitkov a školy života. Pevné základy mojeho prístupu k životu, bojovnosti, odhodlania a výdrže pramení prave v týchto rokoch. Vedela som, že sa musím o seba najprv postarať a na vzťah, krásne a kvalitné veci či iné túžby je čas a prídu. Len musím vydržať a pracovať na sebe.

DRINA

Ukončením strednej školy som nastúpila v ten istý rok do Brna na obor Antropológie. Narozdiel od strednej som už na Vš pracovala. Od prvého ročníka, to vlastne bola podmienka pre mňa na akú školu ísť, a preto som medicínu ani nevolila. Pracovala som v obchode, v kaviarňach, reštauráciách a upratovala som gym aby som mohla boxovať zdarma. Občas 1, niekedy aj 3 roboty. A môj kolobeh bola škola, práca, tréning a byť sama so sebou a pracovať na sebe. Popri tom sa hľadáte, skúšate a pýtate sa. V tej dobe som ešte nenašla odpovede, ale naučila som sa pracovať so sebou. Tam vznikla Bagniari. Moje návyky stále fungovali, darilo sa mi čoraz viac a mala som pocit, že prvýkrát dosahujem svojich cieľov. Život na VŠ mi dal tu konečnú slobodu tvoriť si život.

SAMOSTATNOSŤ

Viete aký háčik malo toto všetko doteraz? Samostatnosť. Tú som si od detstva stále nesplnila. Zmenila som myslenie, postavu, stravu, našla si brigádu, zvládala školu, ale stále som nebola finančne slobodná. Povedali by ste si, že asi prvý krok k tomu bude nejaká ďalšia práca.Môj ale prvý krok k samostatnosti bol môj nový partner. Honza, ten, ktorého už aj vy poznáte z insta. Nie, neplatil mi nič a som rada, že sme si platenie medzi sebou ujasnili, respektívne sme to vnímali rovnako. Ale k tomu všetkému čo som do tých dní budovala mi chýbala odvaha. Odhodiť strach. A to som zvládla s ním. A už to šlo...

Od tohto momentu som teda začala „rakety“. Zmenila som prácu, zrušila som upratovanie gymu (chodil mi pomáhať, ale videl ako a to trápi), v lete som si zarobila na svoj macbook aby som napísala v kľude bakalárku (a nebála sa o funkčnosť 7 ročného Hápečka a je vám jasné, že peniaze od našich som nechcela), urobila som si prvý titul, obnovila svoj blog a prezentovala sa ako Bagniari. Navštívila prvýkrát more, nastúpila na 2 školy, odišla som po 5 rokoch z gastro priemyslu a stala som sa rok veľmi obľúbenou lektorkou v bojových umeniach. Zmenila som život desiatkam žien aby cvičili, lepšie sa stravovali. Menila som ich mindset. Urobila som si kurz aby som mohal svoju niekoľkoročnú vášeň robiť oficiálne. Od roku 2017 zarábam sama na seba a pomáham ženám dosiahnuť zdravie a krásnu postavu. Ale až týmto rokom som dosiahla svoju finančnú samostatnosť. Ukázala som, že viem drieť, ale najlepšie pracujem pre seba a naučila som hovoriť NIE. Premohla som taktiež aj svoje ego a odišla som z NMgr Antropologie, pretože mi ten titul nedávala zmysel a zostala som iba na športovej fakulte na Aplikovanej kineziológii. Ukončila som svoje ročné drenie ako lektorka (verte mi dá sa precvičiť) a robím trénerku v tom gyme, kde som upratovala (pamätáte si? jetsaam).

SKOČILA SOM DO NEISTOTY A ZAČALA VERIŤ SAMA SEBE NAPLNO

V roku 2019 som úspešne ukončila magisterské štúdium na Masarykovej Univerzite - v obore Aplikovanej kineziológie, rozhodla som sa nenastúpiť na PhD štúdium ale radšej pomáhať ženám v praxi. Bolo to ťažké rozhodnutie, nakoľko som si vzala som detský sen, byť doktorka a k tomu ešte som rozhodne nemala moc rozbehnuté služby online.

Ale ja som to urobila práve kvôli tomu, aby som sa posunula vpred, skutočne pomohla ženám a nečakala na nejakú disertačnú prácu. Začala som počúvať, že mať problémový cyklus je viac bežné než ojedinelé. A ako ma už poznáte, dala som sa do práce.

Mesiac na to som začala točiť svoje prvé  epizódy podcastu Bagniari radio. V ten istý rok, 3 mesiace od rozhodnutia, som vytvorila jedinečný projekt PREPROGRAMUJ SVOJ CYKLUS®, program, ktorý slúži už 250 ženám na obnovu a nápravu menštruácie. Zväčšila svoju komunitu o 2-3 násobne viac žien a pomohla som desiatkam žien pomocou koučingu k zdraviu. Naučila som sa si viesť online biznis podľa seba, bez reklám a pocitu, že som predajná krysa. Tvorím neustále a rastiem, aj keď to znie ružovo, zažívam si svoje ups and downs a som za ne nesmierne vďačná.Môj skok do neistoty a veriť sama sebe mi prineisol finančnú slobodu, ktorú podľa mňa každá žena potrebuje aby mohla mať aj čas na seba.

Toto je môj príbeh, nemusel mať happy ending ale ja som sa preň rozhodla, a ty?

Moje vzdelanie

MUNI (Masarykova univerzita v Brne)

Fakulta športových štúdii - Aplikovaná kineziologie Mgr.

Prírodovedecká fakulta - Antropologie Bc.

Ďalšie vzdelanie

 

2019-2020 súčastnosť sa neustále vzdelávam v ženskom zdraví a v oblasti online biznisu a (ne)marketingu na instagrame
2020 -WANSM course certificatate
2019 DNS II.
2019 Panvové dno
2018-2019 Chek institute
2019 DNS I.
2019 Mobilita I.
2018 Účasť na konferencii Fyzio a šport
2018 Účasť na konferencii Vzpierania a kondičnej prípravy v silových športoch
2018 Rekvalifikačný program: Poradce pro výživu
2017-2018 Tréning se závěsnými systémi I. a II.
2017 Core training s využitím balančních úsečí Bossa a Bosu
2017 Les Mills -bodycombat inštruktor
2017 Les Mills – cxworx inštruktor
2017 Kompenzační cvičení
2016 Kettlebel seminář - základní cviky