Ahoj, volajú ma Bagniari

Moje meno je Katarína Miroš Baniari, pochádzam zo Slovenska, ale žijem dlhodobo v Česku. Tu sa mi podarilo vyštudovať Biologickú antropológiu, pre ktorú si trúfam povedať, že som sa narodila. I keď bol akademický život vždy mojou srdcovou záležitosťou, rozhodla som sa svoje pôvodné plány zavesiť na kliniec. Vďaka komunite, ktorú som okolo seba mala ,som nabrala odvahu a pustila sa do projektov, ktoré do dnešných dní pomohli už stovkám žien. Navrátiť menštruačné cykly, obnoviť ovuláciu, spravidelniť cykly, zbaviť sa symptómov, či otehotnieť. Je to ta najlepšia "akademická práca", pre ktorú som sa rozhodla. 

Verím tomu, že máš mnoho otázok, a tak dovoľ mi sa Ti predstaviť viac.

Som antropologička, poradkyňa, autorka online programov PREPROGRAMUJ SVOJ CYKLUS® a natáčam podcast Bagniari radio. Už 10 rokov hľadám odpovede na to, ako byť zdravá, silná a nezávislá žena a ako žiť v súlade so svojím telom. Prešla som od nadšenkyne cez študentku a trénerku až na dnešné miesto, kde pomáham ženám napraviť menštruačné cykly, žiť v súlade s ich ženským telom, stať sa maminou, či podnikateľkou. Milujem život, fascinuje ma ženské telo a som nesmierne zvedavá, aký potenciál v sebe skrýva každá jedna žena.

Rozhodla som vzdelávať a tvoriť silné ženy, ktoré svet potrebuje. A to tým, že im otváram oči, som radikálne úprimná a dávam im odpovede na ich nikdy nezodpovedané otázky.

Vytvorila som podcast Bagniari radio, ktorý počúvajú tisícky žien a má cez 130 epizód. Stvorila som programy PREPROGRAMUJ SVOJ CYKLUS®, ktoré pomohli už 500 ženám obnoviť alebo upraviť cyklus. Vzdelávam prostredníctvom online webinárov alebo živých akcií či iných podujatí. Denne edukujem a motivujem už cez 45 tisíc žien na instagrame. Bola som hosťom niekoľkých podcastov, televíznych rozhovorov či magazínov. Môžeš si ich pozrieť nižšie. V roku 2022 som vydala svoju prvú knihu vo forme edukačných kartičiek a založila som e-shop pre ženy Bagniari store.

Medzi moje klientky patria ženy od puberty až po menopauzu so širokým spektrom žiadostí o zbavenia sa aktuálnych symptómov, ktoré znižujú kvalitu ich života. Najčastejšie sú to ženy bez menštruácie, ovulácie, s nepravidelnými cyklami, ženy 35+, ktorým sa mení telo pred očami, ale najmä ženy, ktorým nikto adekvátne nevysvetlil, čo sa s ich telom deje. Čo je a nie je normálne.

Priznám sa Ti, že hovoriť o sebe a o všetkom čo robím, nie je moja najobľúbenejšia činnosť. Mohla by som to napísať viac "fancy" a nadnešene, ale to by som nepísala ja. Na svoju prácu a výsledky som pyšná, ale len preto, pretože som nasledovala intuíciu v sebe, našla som kus odvahy, ale hlavne dokázala ukázať smer tisíckam žien tým, že som ostala sama sebou. Takú akú ma uvidíš online ma stretneš aj naživo, a to osobne vnímam ako úspech. Pretože to čo zdieľam a učím, sama žijem. Nosím v sebe múdra starších, objavy vedy, ostávam verná tomu, na čo moje telo bolo prispôsobené a hľadám vždy kompromis s modernou dobou. Rada sa učím z minulosti, ale nezostávam v nej, tak ako myslím na prevenciu, ktorá ma v ovplyvní v budúcnosti, nepremýšľam moc o nej. Umenie je žiť v prítomnosti, kde sa žije najkrajšia časť života.

Túžim po veľkej knižnici u mňa doma

Vyštudovala som Masarykovu univerzitu v Brne a začalo to najkrajším oborom, pre aký som sa mohla rozhodnúť - Biologickou antropológiou. Strávila som tam 4 roky štúdia, ktoré boli pre mňa obohacujúce a čerpám z nich i dnes. Vyštudovala som aj druhú školu na Fakulte športových štúdií - obor Aplikovaná kineziologie. Počas posledného roku magisterského štúdia som začala podnikať. Áno, pár dní pred prijímačkami na PhD. som sa rozhodla nepokračovať v akademickom živote (áno, chystala som si projekt skoro rok). I keď som mala veľké obavy, že mi tým skončilo moje milované štúdium, opak bol pravdou. Tam začalo skutočné štúdium, ktoré vyžaduje ešte viac času, finančnej investície a dobrú znalosť cudzieho jazyka. Je to obohacujúcejšie a zmysluplnejšie. Učím sa od skúsených žien, lekárok, lektoriek, nutričných terapeutiek, naturopatiek, profesoriek, ktoré prekypujú skúsenosťami a znalosťami. Samozreume si rada si zavesím diplomy a certifikáty na stenu, ale každý jeden z nich pre mňa znamená omnoho viac. Porozumenie cesty žien, ktoré sa ku mne dostanú, doplňovanie puzzle, ktoré tvorí zmysluplnejší obraz a usitenie sa, že naše telo je v skutku úžasné. Len sme mu prestali rozumieť. A túto časť preberám ja, kedy všetky komplikované informácie prinášam v jednoduchej a pochopiteľnej forme. 

 

 

Mgr. Katarína Miroš Baniari, WHC, WIMI, IMH-C 

  • Bc. Biologická Antropológia - Masarykova Univerzita
  • Mgr. Aplikovaná kineziológia - Masarykova Univerzita
  • Poradca pre výživu MŠMT 
  • Certifikovaná koučka so špecializáciou na ženské zdravie (Women's health coach)
  • Menstruality mentor
  • Certifikácie WIMI a IMH-C zamerané na pokročilý mentoring a štúdium fyziológie ženského zdravia a cyklov
  • FEMM educator
  • certifikovaný poradca PPR

Moje služby nenahradzujú lekársku pomoc.

Pohybové semináre

Pohybové semináre (Kettlebel seminář, Tréning se závěsnými systémi I. a II., Core training s využitím balančních úsečí Bossa a Bosu, Les Mills -bodycombat inštruktor a cxworx inštruktor,Kompenzační cvičení, DNS I.-II.,FI Panvové dno,Chek institute,Mobilita I.) a účasť na konferenciách (Fyzio a šport,Vzpierania a kondičnej prípravy v silových športoch,...)

Špecializácia

Od roku 2019 som absolvovala niekoľko zahraničných kurzov, získala certifikácie a účastnila sa osobných mentorshipov pod vedením svetových odborníkov, ktorí sa špecializujú na problematické menštruačné cykly a výskum fyziológie ženského tela. Moje vzdelanie a prax pokrýva nielen problematiku menštruačných cyklov reprodukčného veku, ale aj obdobie menopauzy. Taktiež špecializáciu určenú pre pohybovo aktívnu populáciu žien, zostavenie optimálneho pohybového i nutričného plánu a dostatočné pokrytie nárokov tela ženy vo vrcholovom športe.

Rozhovory a články so mnou

Žijeme v době, která otevírá zapovězená a kontroverzní témata více než jakákoli předešlá. Přesto je tu jedno, o kterém se na veřejnosti nemluví, i když se týká podstatné části společnosti. Menstruace.

Ženský cyklus 2

Cukrfree Podcast #57
Volné pokračování rozhovoru na téma ženské cykličnosti s antropoložkou a koučkou Mgr. Katarínou Baniariovou je tady! Tentokrát o tom, jak se připravit na otěhotnění, jak nastartovat cyklus po porodu, jakou roli hraje stres na ženský cyklus a mnoho dalšího v novém dílu Cukrfree Podcastu!

Menstruace behem svatby

Článok pre @budemesabrat
"Menstruace a svatba, to je takové malé tabu, že? Přizvala jsem ke spolupráci na článku Katarínu Baniariovou zvanou Bagniari, antropoložku a odbornici na ženské zdraví, která se sama bude brzy vdávat, a společně vám ukážeme, jaké máte možnosti, abyste si svou svatbu užily bez ohledu na to, jestli zrovna máte nebo nemáte své dny." - Lucie
"V minulosti sa strata menštruácie spájala so ženami športovkyňami. Dnes, vplyvom rôznych okolností, môžu problémy s menštruačným cyklom postretnúť každú z nás. Preto by som chcela poukázať na dôležitosť ženského zdravia." - Petra Ryšková

spojme sa cez sociálne siete alebo podcast, spoznáš ma ešte bližšie

BAGNIARI RADIO