Co přinesl feminismus?

Feminismu se nevěnuji intenzivně, přikládám pozornost spíše ženskému zdraví a povědomí o menstruačním cyklu.

Nikam se neškatulkuji a ani bych neřekla, že patřím do hnutí feministek. Nemám radikální názory, co se tohoto týče, ale rozhodně to neodsuzuji, protože určité věci, mohou za to, kde jsme jako ženy.

Dnešní článek nebude tolik o feminismu jako takovém, ale spíše o tom, co díky němu přišlo do ženského světa.

Ženské hnutí

Feminismus a snahy o rovnost dosáhly toho, že máme volební právo, pracujeme, podnikáme, což vyšlo také z toho, že jsme se jako ženy ozvaly a společnost dospěla.

V období války musely ženy začít chodit do práce, ale i tak si myslím, že by se časem ženy ozvaly a začaly pracovat. Po druhé světové válce se začaly ozývat ženy s tím, že chtějí být rovnocenné s muži, a stejně tak za to bojovaly první komunistické strany. Díky tomu se změnilo mnohé a trvdý patriarchát byl oslaben.

Dále byly další hnutí a vzrůstala angažovanost žen v různých profesích. Díky feminismu jsme tam, kde jsme, i když si myslím, že bych zvolila jinou cestu, k rovnocennosti a rovnoprávnosti, než kterou volí radikální ženské hnutí.

Mezikulturně jsme všechny jiné a máme jiný standard, což je úplně v pořádku. Každý z nás má jiné rozhodnutí o svém životě a tím je i jiný náš životní styl, proto berme ohled na všechny okolo nás.

Díky lidem, kteří bojují za rovnost mezi ženami a muži, jsme v dnešním životě více svobodné. I já, díky tomu mohu čerpat informace a podklady, které by se ke mně za jiných okolností nemohly dostat. Můžeme si brát hypotéky, podnikáme, zastáváme vysoké pozice, jsme samoživitelky, za to vše vděčíme dnešnímu světu, který dříve takhle nefungoval.

Antikoncepce

Toto období ale přineslo i to, že ženy začaly užívat hormonální antikoncepci. Je to hlavně z toho důvodů, aby ženy kontrolovaly to, jestli chtějí otěhotnět či nikoli. Mnoho z žen si zažilo sexuální násilí a to se děje dodnes, i v rámci rodiny. Ženám bylo vštěpováno, že se muži musí uspokojit a docházelo k neplánovanému těhotenství. Ženy si tedy řekly dost a vznikla hormonální antikoncepce.

Hormonální antikoncepce v minulém století byla pro ženy určitá vstupenka za svobodou, protože věděly, že nemohou otěhotnět a mohly se věnovat například kariéře. Však po dvaceti až třiceti letech se zjistilo, že hormonální antikoncepce má vedlejší účinky.

Zabránilo se sice početí, ale narušila se naše reprodukční schopnost. Znamená to, že se vždy našla určitá útěcha, která se líbila převážně mužům, ale následně přišly reálné příběhy a všichni si začali uvědomovat, že něco není tak, jak bychom očekávali.

Dříve byla antikoncepce diametrálně jiná, než je dnes. Ženy kvůli užívání antikoncepce umíraly, měly vážné nemoci nebo trombózy a bylo to z toho důvodu, že antikoncepce byly vysoce estrogenové.

Myšlenka braní antikoncepce je stále aktuální a vštěpuje se hlavně mladým dívkám nebo mladým rodičům. Rodiče využívají toho, že ochrana není na nich. Tím pádem se dostáváme k tomu, proč i dnešní doba nabízí antikoncepci jako snadné řešení proti otěhotnění.

Co dělá antikoncepce s vaším tělem?

Vždy se hledají nové způsoby, jak zastaralou věc obnovit, proto je hormonální antikoncepce stále s námi. Omluvou není ani to, že se medicína a věda stále posouvá a vytváří se kvalitnější antikoncepce. Antikoncepce není stvořená pro to, aby léčila, pouze do vás dostává syntetické hormony, které způsobí zmenšení vaječníků, které přestávají být fyziologicky funkční, tím se naruší komunikace mezi vaječníkem a mozkem, která je velmi důležitá. Narušuje se také růst děložní sliznice a nevytváří se hlen, který by teoreticky mohl být plodný.

Pokud se antikoncepce mícha s jinými látkami, které se tvoří ve vašem těle, například, když je vám zle, tak se její účinnost razantně sníží. Když tímto způsobem otěhotníte, tak je to pro vaše tělo velmi nebezpečné, protože se nemá z jakých hormonů připravit na těhotenství.

Samozřejmě nikoho nehodnotím a je pouze na vás, jestli budete antikoncepci užívat, ale je důležité uvědomit si její následky.

Antikoncepce ovlivňuje vaší cykličnost

Antikoncepce celkově mění naši fyziologii a naši cykličnost. To znamená, že na základě toho, že se nám mění hladiny hormonů, se mění také kolik máme energie, kolik toho sníme, jak spíme nebo jaké máme libido.

Když ztratíme cykličnost kvůli hormonální antikoncepci, tak jsme v jiném režimu. Některým ženám se to libí, protože nejsou ovlivněny hormonami, jedou jako robot a jejich menstruace vlastně téměř není.

Přijde však čas, kdy budete chtít antikoncepci vysadit, například kvůli tomu, že chcete otěhotnět nebo z jakéhokoliv jiného důvodu. Začnete být opět cyklické, ale nebudete vědět, jak s tím nakládat, a jestli je to vůbec v pořádku. Dojde k nárazu a vaše tělo se bude vzpamatovávat delší dobu, protože potřebuje čas, aby začalo fungovat přirozeně.

Je možné se vám ženský život bude hnusit, protože následky vysazení antikoncepce budou mít velký vliv na vaše tělo a je dost možné se nebudete cítit dobře. Proto si uvědomte, co je to být žena, která je cyklická. Uvědomte si svoji krásu a ženské benefity, které v sobě schováváte.

Ženskost

Stát se matkou a přejít do rodiného života je velká změna a musíte se velmi obětovat. Ženskost je více pasivní a to v dobrém slova smyslu. Jsme více klidné, naše rozumové myšlení není tak inteznivní, ale na druhou stranu dokážeme zapojit více naše srdce a intuici, která se v nás skrývá. Máme v sobě esenci, která uklidňuje muže, která uklidňuje nás i naše okolí, přinášíme jiné světlo, které mužské pohlaví nemá.

Chceme dohnat muže, chceme si dopřát to, co ženy před námi tisíce let neměly, ale zapomínáme na naši ženskou podstatu. Bereme ji negativně, odmítáme ji a bereme ji jako něco, co nám způsobilo naše bolesti, ale to není pravda.

Dříve domácnost stála pouze na tom, že ji žena vedla. Byly jsme hodnotné vždy a vždy také budeme. Pojďme tedy nyní využít všech možností, které přináší dnešní svět, ale udržujme si to, kým doopravdy jsme. Udržme si to, že jsme ženy a přinášíme do světa něco jiného než muži a jsme s nimi rovnocenné, protože každé pohlaví má to, něco, bez kterého by náš svět nefungoval tak, jak funguje.

Najděte rovnováhu v tom, jak být dobrou matkou, manželkou nebo přítelkyní s tím, že jste cenná podnikatelka, zaměstankyně či cokoli jiného. Nehrajme hru podle mužských pravidel, najděte si svoji cestu k úspěchu a ke své ženskosti.

Odpovězte samy sobě

Nevím v jaké fázi života se nacházíte, ale dejte si čas. Urovnejte si, co jsou vaše priority. Chcete rodinu? A proč chcete rodinu? Co kariéra? Čím dřív si budete odpovídat na tyto otázky, tím dřív se vám bude žít lépe. Zamyslete se nad tím, co jsou vaše přesvědčení, co zastáváte. Možná si díky tomu urovnáte jaká cesta je pro vás ta pravá.

Neberte názory ostatním, je důležité vědět co vy doopravdy chcete a nemělo by vás formovat vaše okolí. Je to neustálá práce sama se sebou a je klíčové, co po sobě chcete zanechat.

Přeberte plnou zodpovědnost za svůj život. Ano, díky určitým ženským hnutím, máte mnoho možností, však každá z nás má určité hranice. Pokud chcete něco změnit, začněte u sebe, protože u vás vše začíná a končí.

Najděte v sobě svoji pokoru a přijměte názory ostatních. Díky mužům máme mnoho věcí, stejně jako díky nám, ženám, máme nespočet možností. Buďte pyšné na to, kde jste a jaké máte možnosti. Podpořte ženy, které tuto možnost nemají. Využijte tuto dobu na rozvoj svého potenciálu, ale nezapomeňte na svoji ženskost.

Nikdo není víc ani míň, každý do světa přináší své kouzlo a dary, z kterých můžeme čerpat.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.