Co by měl vědět každý muž

Myslím, že se shodneme na jedné věci – nechceš mít vedle sebe dalšího muže. Logicky tedy nechceš, aby se žena chovala jako muž nebo myslela jako muž. Místo toho si přeješ mít partnerku s ženskými rysy, jako jsou krásné tvary, například větší prsa nebo zadek. Je důležité, aby ses naučil lépe chápat ženy, protože to má své výhody. Nebudeš mít jen jednu ženu, ale hned čtyři.

Jsem si vědoma, že můžeme mít různé pohledy na věci a to je v pořádku. Doufám ale, že tímto článkem osvětlím, proč je pro vztah důležité, abyste se navzájem lépe pochopili.

Místo stížností na to, že nám muži nerozumí, bychom měly raději společně hledat způsoby, jak si lépe porozumět. Je často obtížné komunikovat, když máme menstruaci nebo procházíme předmenstruačním obdobím. Dnes se pokusím přiblížit nejdůležitější zásady, jak se chovat k ženám a lépe jim rozumět.

Partnerky chtějí mít vedle sebe chlapa, který je skutečně chápe. Proto je důležité si vysvětlit, kdo jsme a co děláme. Nejde o to, které pohlaví je složitější či jednodušší, ale spíše o vzájemné porozumění. Mnohdy i vaše partnerky o sobě neví dost a to by se mělo změnit.

Komunikace jako základ partnerského vztahu

Snažila jsem se vytvořit tento článek tak, aby byl stručný a srozumitelný. Věřím, že většina mužů nemá ráda dlouhé čtení, takže se budu snažit držet se stručnosti.

Ráda bych začala tím, že vyvrátím jedno z nejběžnějších nedorozumění: ženy a muži nejsou z různých planet. Místo toho bychom měli hledat způsoby, jak se vzájemně doplňovat. Pokud spojíme síly a začneme komunikovat, můžeme dosáhnout lepšího porozumění.

Důležité je, abychom si uvědomili, co se děje v rámci menstruačního cyklu žen. Často se stává, že ženy nemají dostatek informací o svém cyklu, a někdy mají tuto znalost spíše muži. Musíme to brát jako příležitost k lepšímu porozumění a využití našich různých schopností během cyklu. Každý týden můžeme využít jinou schopnost, a pokud si toto uvědomíme, můžeme dosáhnout lepšího porozumění a harmonie ve vztahu.

Náš cíl by měl být komunikovat a hledat kompromisy. Pokud uděláme chybu, je to na obou stranách, a je důležité společně hledat řešení. Nikdo nemá vždy pravdu, ale pokud komunikujeme a snažíme se lépe porozumět, můžeme vytvořit zdravý a funkční vztah.

Váš jediný úkol je zjistit, ve které fázi cyklu se nacházíme a začít s námi komunikovat ve správném „jazyce“. Můžete si to představit jako hraní nějaké hry, kde musíte získat čtyři různé postavy a každá postava mluví jiným jazykem. Vaším cílem je uhodnout, jakým jazykem daná osoba mluví, abyste získali její „superschopnost“. Protože když mluvíte správným jazykem, tato osoba vám „propůjčí“ něco, co vám usnadní interakci.

Není třeba chápat všechny detaily cyklu, ale stačí rozumět tomu, že v různých fázích měsíčního cyklu jsme jiné. V rámci tohoto cyklu můžeme mít různé schopnosti a nálady. Je důležité, abyste si uvědomili, kdy jsou tyto fáze, abyste mohli lépe komunikovat a porozumět nám.

Pokud víte, ve které fázi se nacházíme, můžete se snažit komunikovat s námi v souladu s tím, co je pro nás v danou chvíli optimální. Nejde o to nás přemluvit k něčemu, ale spíše o to, abyste rozuměli, co je pro nás v danou chvíli důležité. Můžete si představit, že se učíte čtyři různé „jazyky“ pro komunikaci s námi, a to vám pomůže lépe porozumět a vytvořit harmonický vztah.

Čtyři období, čtyři jazyky

Cyklus má každá žena jiný, některým ženám trvá 24 dní, některým 26 dní, některým 32 dní. Tento cyklus můžeme rozdělit na čtyři části, které trvají určitou dobu. Tyto období přirovnáváme k ročním obdobím, a proto to budeme také tak popisovat.

Zima – menstrauce

Žena má menstruaci jednou za měsíc, a můžeme to přirovnat k období zimy. Toto období není ideální pro fyzickou vytrvalost, vysoký výkon, koncentraci, přesčasovou práci nebo náročné učení. Naopak, v tomto období by žena měla mít prostor pro sebe, soustředit se na sebe, nabírat energii a relaxovat. Je to období, kdy se žena skutečně uvolňuje a hledá hlubší porozumění sama sobě.

Měli bychom se ptát ženy na její názor, intuici, pocity a cíle, které si stanovuje pro svůj osobní život. Je to doba, kdy může využít svou intuici a zvážit své hodnoty a priority. Je to také vhodná doba pro vyhodnocení situací, projektů a vztahů.

Jaro – čas po menstruaci

Po období menstruace pokračuje druhá fáze cyklu, kterou můžeme přirovnat k jaru. Tělo se probouzí a žena získává novou energii. Je plná dynamiky, schopná řešit logické úkoly, učit se, plánovat a pracovat nad rámec svých povinností. V tomto období může být samostatnější a racionálnější. Je schopná plnit termíny a zvládat náročné úkoly fyzicky i mentálně.

Toto období je vhodné pro náročné úkoly a fyzickou aktivitu. Má více energie než v první fázi cyklu, a tak je schopná lépe plánovat a organizovat svou práci. V tomto období je méně emocionální a spíše se soustředí na svou samostatnou práci a úkoly než na spolupráci s ostatními lidmi.

V této fázi je důležité využít logické myšlení a klidně vysvětlit finance nebo náročnější záležitosti ohledně domácnosti.

Jarní fáze, je doba, kdy se žena připravuje na ovulaci. To může být důležité pro sledování plodných dnů a plánování těhotenství. Důležité je komunikovat a sledovat cyklus společně.

Léto – ovulace

Po jaru přichází léto, což je expresivní fáze. Během ovulace je žena plodná. V ovulaci se začne více starat o vztahy, je společenská a ráda se setkává s lidmi. To je doba, kdy nejlépe pracuje v týmu a na vztazích.

Podzim – předmenstruační období

Poslední fáze cyklu, podzim, je kreativní období. Žena může mít chutě, výkyvy nálad a potřebu starat se o domácnost. Je vhodná doba pro organizaci a úklid. Má tendenci analyzovat a identifikovat problémy, což může být výhodou pro řešení problémů. Je důležité mít respekt k tomuto cyklu a být citliví na potřeby ženy.

Žena začíná být méně společenská, protože může být vyčerpaná z intenzivního období v létě.

V této tvůrčí fázi je důležité, aby žena začala pečovat o sebe. Je důležité připomínat jí, aby se hýčkala a netlačila na sebe. Toto období není vhodné pro detailní vyjednávání nebo přesnou logiku. Žena může být kreativní, ale zároveň se může stávat nepřesnou ve svém myšlení.

Jak mám zjistit, jaký má partnerka cyklus?

Pokud se ptáte, jak zjistit, v jaké fázi se žena nachází, musíte společně komunikovat. Může vám sdílet informace z aplikace na sledování menstruace, pokud ji používá. Každá žena může mít jinou délku jednotlivých fází. Například menstruační fáze může trvat 3-4 dny, fáze jara 7-10 dní, léto 7-12 dní a podzim 7-14 dní, toto je velmi individuální.

Nám jde spíše o to, být pozorný k potřebám partnerky v každé fázi a přizpůsobit svou komunikaci a očekávání než se příliš zaměřovat na konkrétní délku fáze.

S rozumným a ohleduplným přístupem jí můžete nabídnout podporu a pochopení. Učte se společně, jak si lépe porozumět v různých fázích cyklu, a užijte si tuto dobu k vzájemnému růstu ve vztahu.

Mějte na paměti, že ženy mohou být velmi flexibilní, takže se snažte najít kompromis v tom, jak strávíte čas, a to na základě vzájemné komunikace a vzájemného respektu. Je to o tom, lépe pochopit vaši partnerku a najít způsob, jak se v těchto fázích vzájemně podporovat.

Z podcastu #73

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.