5 tabu intimního života

Dnes si povíme o pěti samozřejmostí intimního života, které pro mnoho žen samozřejmostí nejsou, i když by být měly. Vybrala jsem pět bodů, které hrají roli v našem intimním životě, ale nehovoří se o nich dostatečně.

Cykličnost vašeho libida

Věděly jste o tom, že i vaše libido je cyklické? To, jak se bude projevovat závisí na hladině vašich hormonů.

Před menstruací potřebujete více času, něhy nebo delší předehru. V době ovulace se může jednat o rychlou záležitost nebo o záležitost s velkým výnosem. To, jestli máte vůbec menstruaci, má na cykličnost zásadní vliv, tedy i na vaše libido.

Vaše libido se chová podle toho, jak se cítí vaše tělo. Rozhodně si nevyčítejte, že někdy nemáte chuť na pohlavní styk, spíše se podívejte, jakou fází cyklu procházíte, co se děje ve vašem životě, jestli nejste vystavené stresu nebo nedostatečnému spánku.

Neovlivňují nás pouze hormony, ale také zmíněný stres. Nejste jediné, kterým utíkají myšlenky směrem k práci, dětem nebo povinnostem, které máte. Mnoho žen si chce pohlavní styk užít, ale nedokáží se uvolnit, mají pocit, že se na ně někdo například dívá nebo je soudí, může dojít i k tomu, že soudíte samy sebe. Tímto vším dochází k tomu, že nechcete pohlavní styk, nutíte se do něho nebo máte bolesti.

Je to vše logické, protože když máte hodně stresu, tak se tělo nechce rozmnožovat. Proto se podívejte do svého života, jestli se tam nevyskytuje nějaký stresor.

Pohlavní styk je zdraví pro naše ženské zdraví, ale dejte si s parterem čas, pokud vše nejde, tak, jak má.

Lubrikační gel

Výběr lubrikačního gelu se stává tématem, které je v dněšní době velmi diskutované. Všeobecně tento produkt vyhledáváme, když potřebujeme dodat lubrikaci našemu tělu.

Naše tělo přirozeně tvoří, při vzrušení, tekutinu, která pomáhá k dostatečné lubrikaci. V určité fázi, cyklu či života, můžeme ale zažívat období sucha, protože se netvoří dostatek estrogenu. To je moment, kdy saháme po lubrikantu.

Chci se pomalu dostat k tomu, že není jedno, jaký lubrikant vpouštíte do svého těla. Je to hlavně z toho důvodu, že lubrikant ovlivňuje zdraví vašeho vaginálního mikrobiomu.

Vaše vagína je sliznice, která vytváří sekret, ale absorbuje i to, co se do ní dostane. Vagína má svůj přirozený mikrobiom, který si udržuje kyselé pH. Toto pH se může velmi často narušit tím, že užíváte nevhodný lubrikační gel. Narušení vašeho kyselého prostředí může vést ke kvasinkám a k různým jiným problémům.

Při výběru lubrikantu bych sahala po určitých typech. Pokud užíváte lubrikační gel, tak bych sahala po produktech, které jsou veganské a nejsou testovány na zvířatech. Lubrikant by neměl obsahovat žádné alergeny, neměl by obsahovat parfém, sladidla, silikony a měl by být vhodný i pro těhotné ženy.

Pokud nevíte, kde takový lubrikační gel sehnat, tak můžu doporučit ten na našem e-shopu https://www.bagniaristore.cz/fair-squared-lubrikacni-a-masazni-gel-zeleny-caj/.

Stav vaginálního mikrobiomu

Vaginální prostředí chrání vaše tělo a jiné orgánové soustavy. Vaginální mikrobiom a jeho pH, jsou součástí obranného sytému. Brání látkám, které nepatří do vašeho těla, vniknutí. Je to tím, že vaginální pH je velmi kyselé.

To, že je kyselé, jste si mohly všimnou i na vašich kalhotkách, když je perete. Nemůžete vyprat bílou skvrnu, které vaše vaginální pH vytvořilo.

V dnešní době je vaše kyselé pH ovlivněno několika faktory. První věcí je, že se neholíte, takže vagína není dostatečně chráněná před venkovním světem. Další věc je nulová nebo až přehnaná intimní hygiena. Poté jsou to látky, které obsahují produkty, které užíváte na intimní hygienu. Důležitou roli zde hraje i váš partner. Vaše mikrobiomy se spojí a ovlivní se navzájem, buď na krátkou dobu, nebo dlouhodobě.

Mikrobiom se tvoří po porodu, takže když jste byly miminka. Může se však také tvořit z vašeho trávicího traktu a dále na něho má vliv i vaše dětství a prostředí, v kterém vyrůstáte.

Hygiena po pohlavním styku

Pro někoho je toto samozřejmostí, ale nikdo nás to neučí a nikde se o tom nemluví. Po intimním styku se doporučuje jít na malou toaletu a umýt si vstup do vagíny. Pointou je, zabránit bakteriím, které nechceme ve svém těle, vniknutí.

Možná se ptáte, proč se hygiena po pohlavním styku tak řeší. Je to z toho důvodu, že nechceme zvýšit riziko infekce močové trubice a vagíny.

Když chcete otěhotnět, tak váš vaginální mikrobiom se musí popasovat s něčím novým. Vnikne do vás ejakulát, který může obsahovat různé bakterie, jako je například Escherichia coli. Proto je tak zásadní dbát na hygienu, po vaší intimní chvilce.

Bolest při pohlavním styku

Bolest při pohlavním styku není v pořádku a neměly bychom ji normalizovat.

Mnoho z vás může zažívat bolest například při změně polohy nebo, když nemáte po ruce lubrikační gel. Je to převážně z toho důvodu, že nevytváříte dostatek estrogenu a měly byste tento problém řešit.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.