Testy pro diagnózu PCOS

Které testy jsou vhodné pro diagnostiku PCOS? Většina těchto testů nejsou standardem v ordinacích lékařů, proto je možné, že se dostanete do situace, kdy si tyto testy od svého lékaře budete muset vydobýt.

Ultrazvuk

Jedna z prvních metod, jak zjistit, že trpíte PCOS, je ultrazvuk, kterým projde každá z vás. Ultrazvuk zjistí, jestli se v oblasti panévního dna neobjevují cysty nebo jiné zvětšené útvary. Pokud není gynekolog specialista na PCOS, je možné, že vidí pouze zvětšené folikuly, které neznamenají, že máte syndrom polycystických vaječníků. Takzvané korálovité vaječníky, ihned neznamenají PCOS, proto by se mělo vždy zjistit dalšími vyšetřeními, co se ve vašem těle odehrává.

Krevní hormonální testy

Jestli dojde k situaci, že si myslíte, že máte náběh na PCOS, je na místě udělat si hormonální krevní testy. Potřebujete vědět, jak jsou na tom vaše androgeny (mužské hormony), jaká je hladina estrogenu, prolaktinu, TSH hormonu, FSH hormonu a hormonů jako je DHEAS a SHBG, protože to jsou hormony, které mají vliv na adrogeny a přesně ukážou, co se ve vašem těle děje.

Testy štítné žlázy

Hormony štítné žlázy, velmi ovlivňují ženské zdraví a mají vliv na produkci estrogenu ve vašem těle. Proto byste měly projít kompletními testy, které ukáží, jakou hladinu hormonů T3 a T4 máte.

Minerály a vitaminy

Testy, které už nejsou tak běžné, jsou na vyšetření železa a ferritinu (feritin je zásobní bílkovina obsahující železo). Dále by se měl provést odběr, který se zaměří na produkci vitaminu B12 a vitaminu D. Jestli jsou hladiny těchto vitaminu nízké, je to ukazatel toho, že vaše tělo s něčím bojuje.

Další z testů může být změření glukózy nalačno. Tyto testy nejsou levné, ale být na vašem místě, určitě do nich zainvestuji.

Vemte osud do svých rukou

Většinu z těchto testů vám lékař nenabídne, protože jsou drahé a lékař s nimi má hodně papírovaní. Pravděpodobně převážnou část, těchto testů, budete řešit jako samoplátce, ale určitě běžte do toho. Případně je vhodné vyhledat, kde by vám je mohli udělat zadarmo.

Jestli se chcete o těchto testech dozvědět více, určitě vám doporučím webinář (https://bagniari.com/domov/webinare/pcos/), kde se věnujeme právě těmto testům více do hloubky. A jestli chcete jít ještě dál, zaregistrujte se do členství „Přeprogramuj svůj cyklus“ (https://bagniari.com/domov/bagniari-membership/).

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.