Nízké libido

Určitě se najdou mezi vámi ženy, které mají pocit, že jejich libido někde spí, zimním spánkem. Pojďme si dnes říct, co za tím stojí a jak to, případně řešit.

Pravidelný pohlavní styk

Pravidelné vzrušení a pohlavní styk, je neodmyslitelnou součástí našich životů, ale také našeho zdraví. Pohlavní styk prodlužuje délku života, tvoří nové neurony v mozku, ale také jste díky němu imunější, protože zvyšuje hladinu imunoglobulinů. Benefitem jsou dále menší bolesti hlavy, utlumené bolesti během menstruace nebo slabší PMS. Stojím si za tím, že orgamus vám pomůže v mnohém, hlavně v dnešním moderním světě, kde se potřebujete uvolnit, snižit stres a podpořit imunitu.

Tímto článkem vás chci navést k tomu, jak předejít absenci pohlavnímu styku. Pomůže vám k celkovému wellbeingu, který je pro nás ženy, tak důležitý.

Ženy nejsou jediné, které odmítají sexuální styk. V dnešní době se potkávám s mnohými muži, kteří nejsou sexuálně aktivní. Proto si dnes představíme příčiny, které jsou platné pro obě pohlaví.

Proč máte nízké libido?

Nejhlavnějším bodem, kterým bych začala, je emoční stav vašeho partnera. Začínám s tímto bodem úmyslně, protože mnoho žen obviňují samy sebe, ale problém je vždy na obou stranách. Váš partner může trpět depresí, úzkostí, alkoholismem nebo beré určité léky. Tohle všechno, se odráží na vás, a poté k danému partnerovi dle toho přistupujete.

Dalším faktorem může být nepřitažlivost k partnerovi, kvůli určitým změnám, které na sobě provedl.

Strach z bolesti, je také velkým hýbatelem vašeho libida, protože jestli například trpíte endometriózou nebo jste po porodu, je pravděpodobné, že vám styk nebude příjemný. Tady bych chtěla zmínit, že pokud s tímto budete pracovat a budete například uvolňovat své pánevní dno a dáte svému tělu dostatek času, vaše situace a bolest, se ztiší.

Hormonální antikoncepce je známá tím, že umenšuje vaše libido. Je to naprosto logické, protože jejím cílem je zabránit ovulaci a početí. Produkce hormonů, ve vašich vaječníkách, je minimalizovaná, a tím pádem nedochází k přirozenému vzrušení.

Každá z vás procházíte určitou fází svého života, dochází i ke změně hladiny hormonů. Bavíme se zde například o perimenopauze, menopauze či těhotenství. Pokud dojde k tomu, že se špatně snáší tato hormonální změna a žena se o sebe nestará, tak nastává i změna v sexuálním životě.

Dalším bodem, který mi mnoho z vás potvrdí, je náročný životní styl. Jedná se například o nadmíru fyzické aktivity, tvrdý pracovní režim, neustále cestujete nebo se staráte o děti.

Medikamenty, které užíváte, mají taktéž vliv na vaše libido. Jedná se například o antidepresiva nebo jiné léky, na různé zdravotní problémy. Proto je vždy vhodné zvažit, jestli je nutné medikamenty brát nebo aspoň nejde snížit jejich dávka.

Únava, stres a vyčerpání vedou k nízkému libidu. K tomuto se váže i onemocnění štítné žlázy nebo cukrovka, které mohou zmenšovat vaši chuť k sexu.

Pokud jste v situaci, že máte nenaplněné touhy, co se vašeho vztahu týče, tak je jasné, že chuť k pohlavnímu styku není.

I strach ze samotného otěhotnění, vám může bránit v sexuální aktivitě, protože máte tak velkou obavu, že byste otěhotněly, že jste radši sexuálně pasivní.

Začala jsem emočním stavem vašeho partnera, ale je zde také zásadní váš emoční stav. Může se jednat o výkyvy nálad, trauma, deprese, znásilnění, podvádění či úzkost.

Pornografické filmy, časopisy či příspěvky na sociálních sítí, mohou také za to, že se nám obecně snižuje libido. V tomto průmyslu, je vše zkreslené, dokonalé a vy možná poté máte pocit, že nejste dost pro svého partnera nebo máte naopak vysoké požadavky.

Ve zkratce, vaše tělo dostává z určitého podnětu signál, že není vhodné být těhotné, proto se automaticky snižuje i vaše libido.

Řešení nízkého libida

Nejlepší řešením nyní samozřejmě je, uvědomit si svoji situaci, to, kde se nyní v partnerském vztahu nacházíte a vykomunikovat se svým partnerem, co se děje. Případně můžete vyhledat pomoc, pokud to nedokážete vyřešit sami dva. Nastavte si mezi sebou realistické představy, pravidelně se hýbejte, spěte a jezte kvalitní potraviny, které vám pomohou k dostatečnému uspokojení.

Neobviňujte hned samy sebe, ale zohledněte všechny faktory, které jsou výše zmíněné a začněte na nich pracovat. Neobviňujte ani své hormony, které za to nemohou, může za to vždy určitá situace, která doposud nebyla řešena.

Svoje libido můžete ale takzvaně vykrmit, vyživit. Za mě nejlepší způsob, jak vyživit své libido, je kvalitní strava, spánek, snížení stresu, dostatek pohybu. Dále vám mohou pomoci adaptogeny, pro snížení stresu, redukce kávy, omega 3, probiotika, hořčík nebo například vitamin B.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.