5 efektivních způsobů redukce hmotnosti při PCOS

Jak už víte, tak měsíc září je zaměřen na zvyšování povědomí o syndromu polycystických ovarií. Dnes budu navazovat na předešlé články a povíme si 5 efektivních způsobů, jak zredukovat váhu při diagnóze PCOS. Pokud jste ještě nečetly předešlé články, směle do toho. Díky nim se dozvíte, co PCOS znamená, jaká je jeho diagnóza a jak s ním nakládat.

Hormonální testy

Začneme tam, kde jsme minule skončily. Jestli jste v situaci, kdy chcete zredukovat svoji hmotnost či změnit svoji postavu a máte syndrom polycystických ovarií, rozhodně si nechte udělat hormonální testy a případně další testy, které jsem zmiňovala v minulém článku. Každá žena s touto diagnózou je jiná, proto je velmi důležité vědět, jak na tom hormonálně jste. Díky tomu budete vědět, jak ke svému tělu přistupovat a vyhnete se situacím, které by mohly ještě více poranit váš organismus.

Hladina cukru v krvi

Pro ženy s PCOS, je velmi důležitá hladina cukru v krvi. Jak dobře víte, stabilita je tu na prvním místě. Pokud se hladiny cukru v krvi stále mění, mohou se horšit i symptomy PCOS, jako je například neplodnost. Dávejte si zde pozor, abyste nepodlehly moderním trendům, jako je přerušované hladovění, KETO diety nebo vyřazování různých potravin. Toto určitě není nutné, kvůli této volbě můžete organismus ještě více vystresovat.

Abyste měly stabilní hladinu cukru v krvi, tak stačí malé změny. Zaměřte se na to, kolik pijete kávy, jestli vůbec pijete kávu, jaké máte potraviny ve svém jídelníčku, jaká je jejich kvalita či složení. Více informací se dozvíte v mém webináři https://bagniari.com/domov/webinare/pcos/ nebo v členství „Přeprogramuj svůj cyklus“ https://bagniari.com/domov/bagniari-membership/, kde rozebírám vše více do hloubky.

Pohyb

Při syndromu polycystických ovarií je důležitý pohyb. Je ale rozdíl v tom, když vám řeknu, že byste měly denodenně běhat nebo vám doporučím chodit na procházky, zařadit do svých dní yogu, protahování či silový trenink s absencí kardia.

Z evolučního hlediska je naše tělo přizpůsobené na to, abychom se hýbaly v nízkých intenzitách po celý den. Není to tedy o tom, abyste běhaly nalačno, vystresované a ještě k tomu po práci, ale abyste zařadily pohyb do každého dne tak, jak vám to vyhovuje. Méně je někdy více a zde to platí dvojnásobně. Přerušujte dlouhé chvíle sezení, každé ráno se protáhněte, běžte se podívat na zahrádku či za kamarádkou do města a posilujte své svaly pomocí silového tréninku.

Redukce stresu

Velmi těžký bod, který je ale nejdůležitější ze všech. Snadno se o něm mluví, ale hůře se přenáší do reality. Stres. Slyšíte o něm všude, zažíváte ho a je těžké se ho zbavit, ale při PCOS je zlomový.

Ženy se syndromem polycystických ovarií musí začít hledat, co v nich stres vyvolává a naučit se s ním pracovat. Stres může být i geneticky podmíněný, protože dědíte určité genetické informace od vašich rodičů. Proto můžete začít tím, že se zeptáte vaší matky, jestli nezažívala stres v období těhoteství či porodu. Může se stát, že zažíváte stres, ale nevíte proč. Častá odpověď na tento problém je, predizpozice.

Najděte, co stres vyvolává a zbavte se ho. Protože tento krok může udělat o dost víc práce než body, které byly zmíněné výše.

Informovanost

Čím více informací, tím snažší práce s vaším tělem. Díky mému programu či webinářům se dovíte mnohé o PCOS a řeknu vám mnoho praktických kroků, s kterými můžete začít ihned.

Buďte edukované a informované. Pomůže vám to k lepší komunikaci s gynekologem či jiným lékařem. Budete vědět, jaký trénink zvolit, jaké jídlo jíst a co na vás funguje. Zkrátka pochopíte, co vaše tělo potřebuje, začnete od sebe a budete mít stabilnější základ pro budování zdravějšího já.

Z podcastu #164

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.